Youtube
Twój koszyk jest pusty

Okna drzwi podnośno-przesuwne (HST)

Okna drzwi podnośno-przesuwne (HST)

Drzwi przesuwne HST stosowane są wszędzie tam, gdzie przykłada się szczególną wagę do przestronnego budownictwa, pozbawionego wszelkich barier. Duże powierzchnie szyb zapewniają stały dopływ światła do wnętrza pomieszczenia a ponadto szyba zdaje się łączyć bezpośrednio z podłogą, ponieważ próg pozostaje niemal niewidoczny i wydaje się, że między światem wewnętrznym a zewnętrznym nie ma żadnej bariery.

Zastosowanie specjalnych rozwiązań konstrukcyjnych umożliwia budowę drzwi tarasowych o bardzo dużych przeszkleniach. Mechanizmy okuciowe pozwalają na wykonanie drzwi w rozmiarze do 6000 mm (szerokość) i 2500 mm (wysokość). Mimo tego, że są to potężne tafle szkła to do przesunięcia ich potrzebna jest minimalna siła. W rękach użytkownika nadal pozostaje pełna kontrola nad szybkością, płynnością i bezpieczeństwem ruchu.

Elementy HST, prowadzące np. do ogrodu lub na taras, nawiązują do najnowocześniejszych rynkowych trendów, a mianowicie wykorzystanie dużych powierzchni szklanych co efektywnie podnosi komfort mieszkania. Można to osiągnąć dzięki zastosowaniu okucia HS-PORTAL firmy SIEGENIA.

Okna drzwi podnośno-przesuwne (HST)

Próg

Niewielka wysokość progu w tym rozwiązaniu - 19 mm - umożliwia swobodne przemieszczanie się z zewnątrz do wewnątrz pomieszczenia. Próg ten nie stanowi bariery, nawet w przypadku osób niepełnosprawnych (zgodnie z normą DIN 18025)

Niski, estetyczny próg HS PORTAL ma jeszcze jedną zaletę nie do przecenienia - jego konstrukcja bardzo skutecznie ogranicza straty ciepła - wartość Uf wynosi 1,67 W/m2K. Funkcjonalne łączniki rama-próg zapewniają dużą stabilność połączenia w obszarze naroży. Natomiast doskonale dopasowane osłony pozwalają w estetyczny sposób wykończyć próg, poprawiając tym samym wygląd całości.
Si-Motion

Swoboda ruchu

Si-MotionOkno otwarte, okno zamknięte - wystarczy tylko nascisnąć przycisk. Wygodne zdalne sterowanie uruchamia napęd, który otwiera i zamyka nasze okna cicho i niezawodnie. Nowoczesne wzornictwo, kompaktowy, dyskretny o pięknej formie - teraz dostępny jako wyposażenie opcjonalne drzwi tarasowych HSTSi-Motion